• איריס אסיה

איך הופכים למטפלים מוכרים בשוק צפוף? | טיפ שיווק למטפלים

עודכן: 2 בינו׳ 2021

שוק המטפלים צפוף. פתאום נראה שכולם בעסקי הטיפול, האימון והריפוי. אבל מה הפלא, זה באמת העיסוק הכי מספק שיש. הגידול במספר המטפלים, הגדיל גם את התחרות ו

הרבה מטפלים מתקשים היום למשוך אליהם מטופלים. איך בדיוק ניתן להצליח ולהתפרנס כשהתחושה היא ש "יש עוד אלף כמוך?".

עכשיו השאלה היא – איך אני מייחד את עצמי מכל שאר המטפלים שמבטיחים את אותם הדברים?

אז הנה כמה רעיונות שיכולים לעזור לך

1. אל תרוצו להדפיס כרטיסי ביקור לפני שאתם חופרים עמוק וצר כדי להבין את הערך האמיתי והייחודי שאתם נותנים למטופלים שלכם. אל תשתמשו במונחים גנריים כמו "מטפלת בגוף נפש", "בריאות", "הוליסטי", "אורח חיים בריא" שיכולים להתאים גם ליועצת תזונה וגם למדריכת יוגה. שם ותיאור העסק צריכים להיות ספציפיים ומפורטים.

2. קחו את הזמן לגלות איזה חלק מתחום העיסוק שלכם מעורר אצלכם תשוקה עזה. כשיצאתי לדרך כמאמנת בריאות, הלכתי במסלול הקיים בלי לשאול אל עצמי שאלות – שיחות אישיות 1:1 עם אנשים שרוצים לעשות שינוי באורח החיים שלהם. אבל, התשוקה שלי לא היתה במקום הזה. רק בתהליך חפירה עמוק, גיליתי שהתשוקה שלי היא על הבמה, בהרצאות וסדנאות. תחשבו איזה סוג של לקוחות מעוררים אתכם? איזה סוג של בעיות שאם פתרתם אותם מכניסים אתכם להיי ולאנרגיות אדירות? איפה ומתי אתם במיטבכם בקליניקה? באיזה טיפולים אתם מרגישים שהאיכויות שלכם באות לידי ביטוי בדרך הכי מיטבית.

3. תבחרו קהל יעד ספציפי ודברו אליו ישירות. זה צעד משמעותי ביותר לבידול שלכם. אני יודעת שאתם רוצים לטפל בהכל ובכולם כי זה מה שלמדתם. אבל, בשיווק מה לעשות, צריך להתמקד וכשאני אומרת להתמקד אני בעיקר מדברת על קהל מטרה. צמצמו את הנישה שלכם לקהל מאד ספציפי. ולא. נשים זה לא קהל יעד, אבל נשים גרושות בפרק ב' זה נהדר. אם תשווקו לכולם, המסרים שלכם יהיו כלליים מדי וחסרי משמעות. דרך אגב, זו בדיוק הסיבה שבחרתי להתמקד בהצלחה עסקית למטפלים ומאמנים ולא לכולם.

4. אל תשכחו שמיקום הקליניקה כמו גם שעות העבודה יכולים לעזור לכם להתבלט. האם הקליניקה ביישוב קטן, בקיבוץ? האם אתם מקבלים מטופלים גם בסופי שבוע? פיזיוטרפיסט שממתג את עצמו כאחד שפותח את הקליניקה גם בסופי שבוע ונותן מענה דחוף לאלו שצריכים, הופך את עצמו לבולט וייחודי מכל השאר שלא עובדים בסופי שבוע.

5. תהיו עקביים. המסר שלכם ואיך אתם מבטאים אותו ריך להיות עקבי בכל מקום שבו אתם מקדמים את הקליניקה שלכם. אם אתם מטפלים בבעיות עור, אז לא יהיה נכון להעלות פוסטים שעוסקים במערכת העיכול. גם המיתוג – הצבעים, הפונטים, הפרסומים צריכים להיות עקביים כך שהלקוחות הפוטנציאליים יתחילו לזהות אתכם מקילומטרים.

6. תגידו לא לקוחות הלא נכונים – לדעת מה אתם לא עושים ועם מי אתם לא עובדים זה לא פחות חשוב מלדעת אם מי כן. ודרך אגב, זה נהדר להפנות מטופלים לקולגות. זה מאפשר לכם להתמקד יותר על המטופלים שהופכים אתכם לאוטוריטה ולמומחים.

7. תבטאו את הייחודיות שלכם – יכול להיות שיש עוד הרבה רפלקסולוגים או מדריכי הורים עם אותה ההכשרה שיש לכם, אבל הם לא אתם ולכן הטיפולים שלכם יהיו שונים. אז בתכל'ס אין באמת תחרות אמיתית. כל אחד מביא את ניסיון החיים שלו, את האישיות שלו, את התשוקה והעניין שלו לתוך עבודת הטיפול וזה מה שהופך אותנו למיוחדים. תהיו אתם ואל תנסו להתאים לכל השאר. תבטאו את עצמכם בדרך אוטנטית וככה תמשכו אליכם את המטופלים המדויקים והנאמנים.


גילוי הייחודיות שלכם זה תהליך של נבירה וחיפוש עמוק. אבל ככל שתבהירו את הייחודיות שלכם בשוק, תתמלאו באנרגיות לשתף בעיסוק שלכם, תשאירו את החששות מאחור ותקדמו את הטיפולים שלכם עם בטחון חדש.

68 צפיות0 תגובות