• איריס אסיה

איך מתמודדים עם הפחד בשיווק עצמי בדרך פשוטה ויעילה | שיווק למטפלים

עודכן: 24 באוג׳ 2021

זה בדרך כלל קורה סביב הפגישה הרביעית שלי עם המטפלים. אחרי שעבדנו על המיקוד והייחוד, אחרי שניתחנו היטב את קהל היעד ואת הבעיה שאנחנו פותרים לו, אחרי שיש לנו מוצר ארוז ומתומחר, וכמובן הצגה עצמית מהודקת ומעניינת ואפילו מיתוג בסיסי כמו לוגו, תמונה וגלויה. הכל מוכן פיקס כדי שנצא בשיווק ופרסום בפוסט השקה חגיגי ונספר לעולם על הקליניקה החדשה. ואז .... ברקס!!

היום זה קרה שוב. היא נלחצה פתאום. לא נעים לה לפרסם את מה שהיא עושה כי מה יחשבו עליה, במיוחד אלו שעבדו איתה. אולי היא גם עושה צחוק מעצמה. סתם מביכה. שלא נדבר על מה אם כל זה לא יצליח. ומה אם משהו יתעניין והיא לא תצליח לעזור לו כי היא גרועה? בררר... איזה פחד.


אז את הפחד אי אפשר להעלים או להבריח. אין מה להילחם בו. הפחד הוא חלק מהיציאה לדרך חדשה והוא בלתי נמנע כשיוצאים מאזור הנוחות. הפחד קיים ואיתו צריך לצאת לעולם. ככה יד ביד.

א-ב-ל, יש משהו אחד שיכול לעזור לנו להיות אמיצים קצת יותר. למדתי אותו מאיימי קאדי שכתבה את הספר ״נוכחות״ ואני תמיד מכניסה אותה להרצאות שלי בנושא עמידה מול קהל. חפשו אותה גם בטד.

בכל אופן, היא חקרה במשך שנים איך שפת הגוף שלנו משפיעה על האתגרים והביצועים שלנו וגילתה שיש 2 תנוחות גוף פשוטות - power pose - שאם נבצע אותם במשך דקה לפני אירוע מפחיד ומלחיץ, רמת הקורטיזול (הורמון הסטרס) בגוף שלנו תרד בזמן שרמת הטסטוסטרון (הורמון גברי) תעלה, כלומר נהפוך להיות אמיצים ובטוחים יותר בעצמנו. מדהים כמה שזה פשוט.


בתמונה - בהמלצתה של איימי קאדי, - power pose של וונדרמן. תנסו את זה. זה תמיד עובד. בחיי.


34 צפיות0 תגובות