• איריס אסיה

האם מטפלים צריכים אתר אינטרנט? הצלחה עסקית למטפלים

עודכן: 19 במאי 2020

מטפלים ומאמנים רבים משוכנעים שאתר אינטרנט זה לא בשבילם. במהלך השנים שאני מלווה מטפלים בין אם ממקצועות המגע או בין אם בתחום הרגשי, נחשפתי לאין סוף של סיבות למה הם לא צריכים לבנות אתר אינטרנט – "מגיעים אלי מפה לאוזן", "אתר זה לעסקים גדולים. לי יש קליניקה קטנה", "יש לי עמוד בפייסבוק", "מי שצריך אותי כבר יגיע אלי" (מקווה שתסכימו איתי שזו סיבה מאד "משכנעת"), "אתר זה סיפור יקר" ועוד ועוד סיבות. האם אותם מטפלים פועלים נכון כשהם בוחרים לנהל את הקליניקה שלהם ללא אתר אינטרנט? אני מניחה שאתם מנחשים את התשובה שלי. למרות שפע ההזדמנויות לשווק ולהגיע ללקוחות, אין כיום תחליף לאתר אינטרנט.

ובכן, הנה 6 סיבות מרכזיות מדוע מטפלים ומאמנים רציניים חייבים כיום אתר אינטרנט.

1. המטופלים שלכם מחפשים אתכם בגוגל ומי של שם פשוט לא קיים.

גם אם הם קיבלו עליכם המלצה חמה מקרובת משפחה, הם עדיין יריצו עליכם חיפוש כדי לקרוא עליכם, להתרשם בעצמם וקצת להכיר מה אתם עושים. מה זה אומר על הקליניקה שלכם, אם אין לכם אתר וכל מה שיעלה בגוגל זה העמוד שלך בפייסבוק? מממ... אתם כבר מנחשים. בנוסף, הרבה אנשים מחפשים פתרון לבעיה שלהם בגוגל. וכן, אם הם התרשמו ומרגישים שאתם הכתובת לפתרון שלהם הם בהחלט יתקשרו ויקבעו איתכם גם אם לא קיבלו עליכם המלצה. הרבה מהמטפלים שפונים אלי לליווי עסקי מספרים לי (אני תמיד שואלת) שהם הגיעו אלי דרך גוגל – הם חיפשו יועץ עסקי או שיווק קליניקה – ומצאו אותי. בהתחלה זה הפתיע אותי. היום זה כבר ברור לי. אם לא יהיה לכם אתר, נחשו לאן המטופל שלכם יגיע? לא אלייך. כנראה למתחרה שלך. חבל.


אתר אינטרנט משדר אמינות ומקצועיות

סקר שנערך בשנת 2018, מצא ש- 75% הצהירו שהם מסיקים לגבי האמינות של עסק מאתר האינטרנט שלו ומעיצוב האתר שלו. אנשים נוטים לבחור מטפלים שעליהם הם סומכים ואתר האינטרנט של העסק זה המקום הראשון אליו הם ילכו כדי לחפש אחר מידע, המלצות, ביקורות וכו'. גם המטופלים שלכם מחפשים הוכחות שיש על מי לסמוך. אתר אינטרנט לקליניקה בהחלט משרת את המטרה הזו.[קהל היעד שלכם מחפש לקבל תחושת רצינות ושלילת האפשרות שמדובר במטפל חובבני ולא מקצועי. תחשבו על עצמכם, אם הייתם מחפשים מידע על איש מקצוע רציני ולא הייתם מוצאים עליו שום אזכור רציני באינטרנט. מה הייתם חושבים עליו?

3. אתר אינטרנט משמש כחלון ראווה לקליניקה שלכם

אחד היתרונות הגדולים ביותר בבניית אתר לעסק הוא שפשוט אין טוב ממראה עיניים. האתר שלכם יכול לשמש כחלון ראווה מעולה לכל מי שרוצה להתרשם מכם. זה מאפשר לכם להזמין מתעניינים להיכנס לאתר ולהתרשם מהשירותים והמוצרים שלכם, לקרוא עליכם המלצות, להציץ בתמונות שלכם. לעיתים קרובות אני שומעת ממטפלים שפונים אלי משפטים כמו "נכנסתי לאתר שלך ומאד התחברתי". זה בדיוק המטרה של אתר.

4. אתם תמיד פתוחים – האתר שלכם תמיד זמין 24/7

כמות נכבדת מהגלישה מתרחשת מחוץ לשעות העבודה, בסופי שבוע כשאנשים נרגעים בביתם. אתר האינטרנט שלכם יכול לשמור את העסק שלכם פתוח במשך 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע ומאפשר למתעניינים ליצור איתכם קשר. למשל, אמהות אחרי לידה גולשות באינטרנט בשעות הלילה המאוחרות כשהן מתעוררות להאכיל את התינוק שלהן. חשוב שהמידע שלכם יהיה נגיש ואתר אינטרנט עונה על הצורך הזה בצורה הטובה ביותר.

5. אתר אינטרנט מחליף פלאיירים ועלונים מודפסים

אתר זה דבר שקל, זול ומהיר יותר לעדכון להבדיל מחומר מודפס. היכולות שלו כמעט בלתי מוגבלות ומאפשרות לכם לעדכן מבצעים, להעלות באופן קבוע מאמרים, להוסיף תמונות בצורה נגישה ופשוטה. הדבר חוסך הוצאות רבות על הדפסה ודיוורים פיזיים.

6. אתר אינטרנט מחזק את הביטחון המקצועי שלכם בעצמכם

בתחילת הדרך, הביטחון המקצועי האישי של מטפלים רבים, בלשון המעטה, לא בשמיים. הזהות המקצועית עדיין לא מגובשת ולעיתים קרובות התחושה היא שאומנם יש לנו קליניקה אבל אין לנו בעצם כלום. אתר אינטרנט תוקע יתד ובא להגיד קודם כל למטפל, "הנני כאן ולתמיד". היא מהווה הוכחה לעולם שיש לנו קיום ממשי. אתר אינטרנט הוא מקור לגאווה ולסיפוק עצום.


לסיכום: אתר אינטרנט לעוסקים במקצועות הטיפול הוא חובה במציאות של היום. נכון, יש לקחת בחשבון שזו השקעה כספית אבל להבדיל ממה שרבים חושבים, המחירים כיום לא בשמיים. ניתן להתחיל בבנייה של אתר תדמית בסיסי ופשוט (האמיצים יכולים אפילו ללמוד לעשות את זה בעצמם) ולהגדיל אותו ככל שהעסק גדל. אם אתם מתלבטים או מהססים אם אתם צריכים אתר אינטרנט לקליניקה שלכם, אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר לשיחה קצרה ללא תשלום. בהצלחה!

39 צפיות0 תגובות