• איריס אסיה

כתיבה שיווקית למטפלים שמביאה מטופלים

כשהייתי צריכה להחליט על מה אדבר השנה במסגרת הרצאות האורח שמקיים קמפוס ברושים לקהל המטפלים, היה לי ברור שזה הולך להיות על כתיבה שיווקית.

אם יש מחסום אחד מרכזי שתוקע כמעט את כולם מלפרוץ החוצה, להתקדם ולהתפתח זה הנושא הכאוב של הכתיבה. אין יום שאני לא שומעת ממטפלים שאני מלווה אומרים לי משפטים כמו, "אני לא מסוגלת לכתוב על עצמי", "מה יחשבו עלי? מה יגידו? מה אם יצחקו עלי?", "אין לי על מה לכתוב. כתבו כבר את הכל", "קשה לי לשתף ולהיפתח. אני לא אוהב את אור הזרקורים", אני מפחד לצאת מתנשא. לא רוצה לעוף על עצמי" "לא יודעת איך לכתוב על העסק שלי", "אין לי מושג מאיפה להתחיל בכלל", "הכל מרגיש לי מלאכותי ולא נכון בשבילי" ועוד ועוד ועוד סיבות, תירוצים, פחדים וחסמים למה לא לכתוב. יו ניים איט.

והם כולם צודקים. כתיבה שיווקית, כשהעסק זה אנחנו, זה סרט בלהות. אני זוכרת את עצמי יושבת שעות כותבת ומוחקת וזורקת. מזיעה, מתייסרת ומתעצבנת. ככה ימים שלמים, פוחדת בעיקר ממה יגידו על. מה יחשבו עלי. דמיינתי איך כולם יושבים מול המסך וצוחקים עלי. מגחכים על הכותבת "הפתטית". בררר...

אבל דבר אחד היה לי ברור. שאם לא אנצח את הפחד הזה, עדיף שאחזור להיות שכירה כבר עכשיו. כי מה לעשות שבימינו, התוכן הוא המלך ומי שלא כותב, לא ממש קיים. למזלי, הפחד מלהיות שוב שכירה היה גדול מהפחד לפרסם כמה פוסטים על עצמי. וכל השאר, היסטוריה.

גם למטפלים אני לא מוותרת. הם מבינים שאין ברירה. אנחנו יושבים וביחד כותבים עד שהם לומדים לכתוב לבד ובאומץ גם מפרסמים. בסוף הם גם נהנים.


כמה טיפים שיעזרו לכם בפעם הבאה שתשבו לעשות קצת כתיבה שיווקית

תתיישבו לכתוב כשיש לכם רעיון. כלומר, תדעו בגדול מה הפואנטה של הפוסט. מה אתם רוצים להגיד. תתחילו לכתוב. לא מסתכלים על המסך או מפחדים לגעת במקלדת. לא בוהים. כותבים.

תכתבו כמו שאתם מדברים ואל תעצרו לעשות הגהות ותיקונים. זו טעות גדולה שמונעת מאתנו להיות אותנטיים והופכת את הטקסט למלאכותי. זה ממש מחרב את הפוסט. תכתבו. תכתבו תכתבו בלי לחשוב "זה על הפנים. זה טוב. זה לא טוב". להקציב לכתיבת הפוסט 10 דקות גג. טוב, נו קחו 15 בהתחלה. מעבר לזה, זו סתם מריחה. סיימתם לכתוב. עכשיו תחזרו ותתחילו להדק את הטקסט, להוסיף מילה, להוריד משפט. תבחרו תמונה בלי לחפור יותר מדי ב- 5000 תמונות. ויאללה תעצמו עיניים, תנשמו עמוק ותשתפו. נכון שלא מת העולם?.עכשיו לכו לשתות כוס מים. משימה בוצעה בהצלחה.

תזכרו דבר אחד. זה אף פעם לא יהיה מושלם. אל תצפו כי אם תצפו אף פעם לא תפרסמו (יצא לי חרוז, לא?) ועוד משהו, גם העוקבים והחברים שלכם לא מצפים שזה יהיה מושלם. זהו.


בהצלחה גדולה

74 צפיות0 תגובות