• איריס אסיה

למה חשוב להמשיך לשווק את הקליניקה גם בזמן משבר קורונה

עודכן: 9 בינו׳ 2021


למה חשוב להמשיך לשווק את הקליניקה גם בזמן משבר קורונה ולמה אסור לכם להיעלם?


אתחיל מהסוף. דווקא חשוב להשקיע יותר. דווקא היום.

למרות משבר הקורונה. למרות חוסר הוודאות. למרות הירידה בהכנסות.


כשהיא התקשרה לספר לי שהיא כבר חודש לא עושה כלום כדי לקדם את הקליניקה שלה כי אין טעם לפרסם כי מי יקנה עכשיו. כי אין טעם לכתוב עכשיו כי גם אם יקראו הם לא יבואו. כי גם חבל על הכסף וההשקעה כשאין הכנסה וכי גם אם לא בעיקר אין לה כוח, חשק ואנרגיה. היא גם הוסיפה שמי יודע מתי כל זה יהיה מאחורינו.

אמרתי לה בצורה חד משמעית - דווקא עכשיו את צריכה לתת יותר.

יש משפט באנגלית שאני מאד אוהבת - 'When times are good, you should advertise. When times are bad, you MUST advertise.'


והמשפט הזה אפילו מוכח מחקרית.

על פי מגזין פורבס, מספר מחקרים שבחנו התנהגות של חברות לפני, בזמן ואחרי תקופות מיתון גילו שחברות שכיבו את השאלטר וחתכו בהוצאות שיווק ופרסום, לא הצליחו בתום המשבר לחזור לפעילות העסקית שהיתה להם לפני המשבר. לעומתן, חברות שאף על פי הירידה בהכנסות שלהן קיבלו החלטה אסטרטגית להעלות את הוצאות הפרסום בתקופה הקשה, הצליחו לגדול ולהעלות הכנסות אחרי המיתון. אז נכון ההיגיון אומר, אם אין לי הכנסות מטיפולים, עדיף שאקצץ בהוצאות. אבל, ההפך הוא הנכון.


אז דווקא עכשיו, מטפלים יקרים, למרות שהקליניקה סגורה, זה לא הזמן להיעלם ולחכות בחושך עד שיחלוף המשבר. דווקא עכשיו תשקיעו בכתיבת פוסטים, בתכנון של מוצרים חדשים ורלוונטיים לקהל היעד שלכם. תוסיפו ערוצי שיווק - אם אתם רק בפייסבוק, אולי הזמן ללמוד על האינסטגרם. אולי כדאי גם להירשם לקבוצות נטוורקינג ולנסות לייצר שיתופי פעולה. אפשר גם לחשוב להכין תשתיות שיווק כמו דפי נחיתה, רשימות תפוצה או מדריך מתנה. זה גם הזמן לחשוב על הקמה של אתר אינטרנט או לנסות קצת פרסום ממומן.

מעבר לזמן הרב שהתפנה לנו, המחירים של הרבה מהשירותים ירדו (פרסום ממומן ירד ב- 40% למשל) כך שאפשר למצוא דילים מצויינים.

יש באמת כל כך הרבה מה לעשות כדי לקדם את העסק. אני מאד ממליצה להוציא את הידיים מהכיסים (או מהמקרר ...) ולהתחיל להכין את הקליניקה ליום שאחרי.

ואם אין לכם רעיונות, אנרגיות או שאתם מאד רוצים אבל לא יודעים מאיפה להתחיל ומה הכי נכון לעשות, אני כמובן כאן.

דברו איתי. עוד היום


שלכם,

איריס


29 צפיות0 תגובות