• איריס אסיה

למה לא צריך לחשב מסלול

כשהייתי דיילת אוויר באל על לפני הרבה מאד שנים דרשו מאתנו להכיר את כל מסלולי הטיסה. היינו צריכים לדעת בעל פה בדיוק מעל איזה מדינות הטיסה עוברת בדרכה ליעד.

לא ממש הבנתי את הנוסעים האלה שבאמצע הלילה היו עוצרים אותי במעבר כי ממש חשוב להם לדעת איזה מדינה זאת שם למטה עם האורות. בדרך כלל הייתי מסתכלת מהחלון ואז מחרטטת אותם עם איזה ״צרפת״ או ״אנגליה״. שילכו לבדוק. גם היום, נאום הפתיחה של הטייסים בכל טיסה כולל פרטים מדויקים של מסלול הטיסה, "נחצה פה ונחצה שם ונטוס מעל זה ומתחת להוא".

איך זה קשור להצלחה עסקית למטפלים? כשיוצאים לדרך חדשה עם חלום מרגש, גדול וחשוב כמו להקים קליניקה מצליחה, להתחיל לטפל או להתחיל להעביר הרצאות, אנחנו מאד מפחדים מהמסלול.

הוא נראה לנו ארוך מדי. קשה מדי. גדול מדי. מפחיד מדי. ואז עולות השאלות - איך נעשה את זה? איך נעמוד על הבמה? איך נפרסם? איך נקים אתר? איך נשווק? מאיפה הכסף?

מצד אחד, היעד ברור לנו. אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים, לאן אנחנו רוצים להגיע. אבל מהצד שני, אנחנו מאד מוטרדים מממה שמחכה לנו בדרך. בגלל זה הרבה פעמים אנחנו מחליטים בכלל לא להמריא ומוותרים על הכל.

אז מה דעתכם לא לחשב את המסלול ליעד. תחליטו לשחרר את ה- "איך" להגיע לחלום. צאו לדרך ותחשבו ותתכננו רק את הצעד הבא. הקסם הוא שבדרך יהיו לכם הרבה הפתעות. רוחות גביות מצוינות, אנשים טובים שיעזרו לכם, קיצורי דרך מפתיעים. ככה תתקדמו עד שתנחתו בהצלחה ביעד. ואחרי הנחיתה המוצלחת, אל תשכחו את המחיאות כפיים סוערות.


16 צפיות0 תגובות