• איריס אסיה

למה לי סדנה? ליווי אישי לבניית סדנה למטפלים

עודכן: 24 באוג׳ 2021

דמיינו לעצמכם קבוצה של אנשים שמגיעה אליכם פעם בשבוע כדי לעשות שינוי בין אם בריאותי, נפשי או רוחני. דמיינו את עצמכם מובילים את הקבוצה לעבר השינוי, את הידע הרב שתעבירו, את השיתופים המרגשים והקשר החם שייבנה ביניכם במהלך המפגשים.

דמיינו כמה סיפוק זה להוביל קבוצה שעושה שינויים, צומחת ומתפתחת יחד. אנשים נרפאים וצומחים בקבוצה בצורה בלתי רגילה.

אני פוגשת המון מטפלים שחולמים להעביר סדנאות כדי לגוון את העבודה היומיומית שלהם בקליניקה, כדי להגדיל את ההכנסות שלהם או כי יש להם רצון ותשוקה לעמוד מול קבוצה ולשתף בידע שצברו אבל הם לא עושים עם זה שום דבר כי הם לא יודעים איך לתכנן ולבנות, איך להעביר אותה ולא פחות חשוב איך לשווק ולמלא אותה במשתתפים. לא צריך לוותר. צריך ללמוד איך לעשות את זה. היופי בדבר שברגע שעושים את זה בפעם הראשונה אפשר את אותה הסדנא לשכפל שוב ושוב ושוב.


לפני 10 שנים נרשמתי באוניברסיטת תל אביב לקורס בהנחיית קבוצות. המטרה שלי היתה לשלב את ההנחייה הקבוצתית לתוך העיסוק שלי באורח החיים הבריא. הקורס הזה שינה לי את החיים ותוך פחות משנתיים, התחלתי ללמד קורס בהנחיית קבוצות למטפלים בקמפוס ברושים לרפואה משלימה. מאז אני שם - כל סמסטר במטרה להדביק עוד מטפלים באהבה שלי לעבודה קבוצתית ועמידה מול קהל. מדי סמסטר אני פוגשת סטודנטים שמאד רוצים להעביר סדנה ולחוות את הדינמיקה הקבוצתית לצד ההתפתחות והשינוי של המשתתפים אבל קיים פחד וחשש שזה גדול עליהם ושהם לא מסוגלים. לקראת סוף הסמסטר, הם כבר מבינים מה צריך לעשות ואיך לעשות - איך לבנות סדנה מעניינת, ייחודית וכמובן איך לשווק ולמכור אותה - ואז הפחד מתפוגג.


אם יש לכם חלום לבנות סדנא בצורה מסודרת ומקצועית מא' ועד ת', אני ממליצה לכם לדבר איתי כדי שנעשה את זה ביחד.


אז מה נעשה, אתם שואלים?

  • נבחר נושא מעניין, רלוונטי וייחודי המתאים לתחום הטיפולי שלך

  • נחליט במדויק מי קהל היעד, מה כואב לו, איזה שינוי הוא רוצה לעשות ומה ייצא לו אם יירשם לסדנא

  • נגדיר מטרות וציפיות של הסדנא באופן כזה שהסדנא תבלוט ותהיה ייחודית

  • נחליט על המבנה של הסדנא - איפה, כמה, מתי וכמובן נתמחר כדי שהיא תהיה גם ריווחית

  • נתכנן לפרטי פרטים את התוכן של כל מפגש - איך לפתוח את הסדנא, איך להעביר את התוכן

  • נתגבר על פחד קהל, נחזק את הביטחון העצמי

  • נעשה סימולציות איך להנחות את הסדנא, איך להעביר את הידע באופן חווייתי, איך לשאול שאלות ולעודד שיתופים ולא פחות חשוב איך ליצור קבוצה מלוכדת שעובדת ומתקדמת יחד.

  • לבסוף, נתעסק בכל הפן השיווקי - נארוז את הסדנא למוצר שיווקי, נכין חומרי פרסום ונחליט על ערוצי שיווק מותאמים לקהל היעד.

​​

נעבור ביחד צעד אחרי צעד, מההתחלה ועד אשר תיוולד לה סדנא מיוחדת ומופלאה. אני מבטיחה לכם שיהיה מרתק! אז, אם הלב שלכם דופק עכשיו מהר יותר ויש כמה פרפרי התרגשות בבטן, אני רוצה להזמין אתכם ליצור איתי קשר/ לפרטים נוספים לחצו כאן15 צפיות0 תגובות