• איריס אסיה

מה מחיר הטיפול? "בפרטי" | מדברים על המחיר!

עודכן: 7 באפר׳ 2021

שמתי לב שכל פעם שאני מדברת עם המטפלים שאני מלווה על תמחור הטיפולים שלהם או תכל'ס כמה כסף עולה אצלם טיפול, הם מתכווצים. עושים איזה אנחה של "אוי אוי הנה הגיע הרגע הנוראי. צריך לדבר על כסף".


אין לי בעיה שיתכווצו מולי. זה בסדר גמור, אבל לא צריך את כל הדרמה הזאת מול הלקוחות שלנו. לא מדובר כאן על הכרזה שתפיל את שווקי כלכלת העולם, נכון? כולה מחיר של טיפול.

אני רוצה שכששואלים אתכם מה המחיר של טיפול, אתם תגידו את זה באותו ביטחון ואנרגיה כמו התשובה לשאלה "איפה הקליניקה נמצאת?". זה כולה מחיר, לא יותר מזה.


בשיחה עם הלקוח הפוטנציאלי, כמגיעים לדבר על המחיר, אין צורך להכריז ב-תדדאם "בוא נדבר עכשיו על המחיר", או "עכשיו כדאי שנדבר על המחיר". אין פה הקדמה. זה כולה מחיר (זוכרים).

באותה נשימה וטון של שאר הפרטים הטכניים, אומרים את המחיר לטיפול, ואז (הכי חשוב) לא שותקים כדי לבדוק את התגובה של הצד השני. פשוט ממשיכים לדבר.

יש לנו נטייה להפיל את "הפצצה" ואז להמתין לתגובה של הצד השני. ביג מיסטייק. תגידו את המחיר ואל תיצרו דממה בשיחה. תמשיכו את המשפט ברצף עם פרטים נוספים כמו שעות, מיקום וכו'.

תזכרו, המחיר של הטיפול שלכם הוא אישיו רק אצלכם בראש. אצל הלקוח זו עוד פיסת מידע טכני.

אם קשה לכם להגיד בקול רם את המשפט הזה, אפשר לתרגל בתחילה מול מול המראה כדי לצבור ביטחון ולהתחיל להרגיש נוח לדבר גם על כסף. אני מבטיחה לכם שאחרי כמה פעמים השינוי יהיה דרמטי.


כשאתם כותבים פוסט בפייסבוק שמיועד לקדם את הקליניקה שלכם או לשווק הרצאה או סדנא שימו יחד עם כל הפרטים הטכניים גם את המחיר. אין טעם לחמם את הקהל שלכם ולשכנע אותם כמה כדאי להם ואז לקרר אותם בחזרה כשאתם משאירים אותם עם סימן שאלה בנוגע לכמה כל הטוב הזה עולה. הרבה אנשים (ואני ביניהם) מוותרים כשהמחיר לא מצויין או כשאומרים להם שהמחיר "בפרטי". אין להם כוח להתחיל לשאול ולהיקלע לסיטואציה לא נוחה במידה והמחיר לא יעמוד בתקציב שלהם במיוחד כשמדובר במישהו שמכירים.


תכל'ס, המחיר זה לא סוד כמוס ומלוכלך שצריך לדבר עליו בשושו מתחת לשטיח. שימו את המחיר שלכם בפרונט בצורה גלויה ושקופה יחד עם שאר הפרטים. זה מבטיח לכם שמי שכבר יפנה, יגיע מבושל לסגירה. .זה לא רק יפתור לכם את בעיית "הלא נעים לי", זה גם יקפיץ לכם את המכירות. באמת.

אם אתם עדיין מתלבטים או מהססים לא בטוחים אם זה נכון או לא, אני ממליצה לכם בפרסום הבא לעשות כמה ניסויים כדי לבדוק מה קורה ואיך החברים והעוקבים מגיבים. יכול מאד להיות שתופתעו, לטובה.

-

אז כמה עולה טיפול אצלכם?


78 צפיות0 תגובות