• איריס אסיה

15 מטופלים חדשים בחודש?!? האם להאמין לסיפורים על הגדלת הקליניקה

הבוקר נתקלתי בפוסט מרגיז במיוחד. יועץ עסקי סיפר סיפור. איך ר׳ השיגה 15 מטופלים חדשים תוך חודש. כמובן בעזרתו. הוא מספר שהיא הגיעה אליו אחרי שכבר ניסתה הכל. מבולבלת ומתוסכלת מכך שהקליניקה ריקה. והוא עשה לה הוקוס פוקוס, כלומר כתב לה תוכנית עסקית ובתוך חודש קרה הקסם.


סליחה, אבל אין מצב שדבר כזה יכול לקרות. קליניקה לא יכולה לצמוח גם אם יוצעו הטיפולים בחינם. בטח לא בחודש. בדיוק כמו שזרע לא יכול להפוך לעץ עם פירות תוך חודש. בדיוק כמו שאי אפשר לרדת 11 קילו בחודש ולהישאר בחיים.


וכמה חבל שככה יועצים מפרסמים את עצמם. מפזרים הבטחות לא ריאליות שעושות המון נזק למטפלים שמאמינים שזה מה שאמור לקרות ואם זה לא קרה אצלם כנראה שאין טעם כי זה כבר לא יקרה לעולם. זה מחבל במוטיבציה, בהתמדה ובנחישות להצליח.


שלא יספרו לכם סיפורים. קליניקה גדלה מאד לאט. אחד ואז עוד אחד. ואז יכול להיות שלא יהיה אף אחד. ואחרי שבועיים יהיו שלושה. ואחרי חודשיים עוד אחד. וככה, לאט לאט הקליניקה מתחילה לתפוס ולגדול ולצמוח. ומה שנדרש מאתנו זה לעשות המון פעולות כדי שיכירו אותנו - לכתוב, לספר, לפרסם, ליזום, להציע. עוברת תקופה עד שהקהל שלנו מתחיל בנוסף להיכרות גם לפתח רגשות כלפינו ולהתחיל להאמין שאנחנו יכולים לפתור לו את הבעיה. וכל התהליך הזה לוקח זמן. אז חאלס כבר עם כל ההבטחות שווא האלו. ואתם, אל תתפתו, בבקשה. אל תאמינו.


36 צפיות0 תגובות