• איריס אסיה

האם לכל מטפל מתאים לפתוח קליניקה עצמאית?

עודכן: 9 בינו׳ 2021


האם לכל מטפל מתאים לפתוח קליניקה עצמאית?

אחד הדברים הראשונים שהבנתי כשיצאתי לדרך עצמאית, הוא שמה שאני לא אעשה, פשוט לא יקרה. עד אז, הייתי שכירה וגם כמנהלת תמיד היו מעלי מנהלים שאמרו לי מה לעשות, שהחליטו עבורי על יעדים, מטרות ותאריכים. וגם אם הפרוייקטים לא באו לי טוב וגם בימים שלא היה לי כוח לעשות כלום, לא היתה לי הרבה ברירה. הייתי חייבת לקחת אחריות ולעשות את מה שצריך.


אבל ברגע שהפכתי משכירה לעצמאית, כבר לא היה מי שיגיד לי מה לעשות. הייתי עצמאית וחופשיה. הפכתי ברגע אחד להיות המנהלת של עצמי וגם העובדת של אותה מנהלת שהיא בעצם אני. אני זו שקבעה את המטרות, את היעדים, את התוכניות ואני גם הייתי זו שצריכה להפוך אותם לתוצאות. הבנתי שאם אני רוצה שיכירו אותי אני צריכה לשבת על הישבן ולכתוב פוסטים וגם לפרסם ולשווק ולהרים טלפונים, לפנות וליזום. אין מי שיעשה את זה במקומי ואם לא אעשה את זה, זה לא יקרה.


הסטודנטים שלי בקורס הקמה ושיווק הקליניקה יודעים מהשיעור הראשון שדברים לא קורים מעצמם. קליניקה חדשה לא נוצרת מעצמה. הם יודעים שאם הם רוצים להפוך למטפלים מוכרים ומבוקשים ולהתפרנס מקליניקה מצליחה, הם צריכים בראש ובראשונה להיות מסורים לעסק ולהתחייב לעשות המון דברים הרבה מעבר למה שהם היו רגילים. אני גם אומרת להם שזה בסדר אם לא כי לא לכל אחד זה מתאים. ולכן, כל אחד צריך להתחיל עם השאלה החשובה ביותר – האם אני רוצה לעבוד בקליניקה עצמאית משלי, או שאני רוצה רק לטפל?


יש מטפלים שמגלים מהר מאד שלא מתאים להם להיות בעלי עסק, לנהל, למכור ולשווק. הם לא רוצים להיות המנהלים גם לא של עצמם. החלום שלהם זה רק לטפל ולעזור לאחרים. להם אמליץ לעבוד בקופות חולים או בקליניקה שתעסיק אותם כשכירים. זה בסדר גמור – לא כולם בנויים לנהל עסק עצמאי וההכרה הזאת בתחילת הדרך יכולה לחסוך הרבה תסכול ואכזבה מאוחר יותר.


ולמה הצעד הזה זה חשוב? הקליניקה שלכם צריכה כוונה ותשומת לב. לא תוכלו להעניק לה את תשומת הלב הנדרש אם אין לכם את הכוונה מלכתחילה. אתם חייבים להבהיר לעצמכם בדיוק מה ההתכווננות שלכם, אחרת יהיה לכם מאד קשה לעשות את מה שנדרש.

או במילים אחרות, אתם צריכים תשוקה בוערת להגשים את החלום שלכם לקליניקה מצליחה. אתם צריכים להיות מחויבים. כשאתם מחויבים למטרה מסוימת, גם אם יש פחדים והסתייגויות, יש לכם את הגישה למשאבים פנימיים בתוך עצמכם ומהסביבה שלא קיימת אם אתם בתוך תוככם לא באמת רוצים לעשות את זה. כשאתם מחוייבים לקדם את הקליניקה, אתם מוצאים את הדרכים לגרום לזה להצליח. יש לכם את האנרגיות וההתלהבות להשקיע, לעמוד באתגרים, ולהתמיד לאורך זמן.

תזכרו תמיד - מה שלא תעשו, פשוט לא יקרה.

157 צפיות0 תגובות